Mülakat Yolculuğumuz

YETENEK KAZANIMININ RİTMİ

Penti’nin Ritmine Heyecan Duyan Sevgili Adayımız,

Bu kitapçığı Yetenek Kazanımı sürecimizin nasıl ilerlediğini sana daha iyi anlatabilmek için hazırladık.Bu satırları okuduğuna göre çok yakında  seninle   tanışacağız. Bunun için oldukça heyecanlı ve mutlu olduğumuzu bilmeni isteriz. Markamızın öyküsü 1950’lere dayanır. Bugün geldiğimiz noktada çoklu   kanal stratejimiz ve uzman mağazacılık anlayışımızla kategorilerimizde en iyisi olmayı hedefler ve tüm paydaşlarımız için değer yaratırız. Yönetim   felsefemiz Kyosei, bize ortak amaç için birlikte yaşama ve çalışma kültürünü verir. Penti’de birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için anlayışı vardır. En iyisi olma   yolunda bizi başarıya götüren en önemli faktörümüz; bu kültürümüz ve değerlerimizdir.

 

Stratejik önceliklerimizden biri de yetenekler için cazibe merkezi olabilmektir. 4000’in üzerindeki yetenek kadrolarımız; Tedarik Zinciri, Perakende Operasyon, Bilgi Teknolojileri, İnsan Kaynakları, Mali İşler, Tasarım, Pazarlama departmanlarının altında konumlanmaktadır. Takımlar halinde çalışır, ortak hedeflere hep birlikte koşarız. Her takımdan sorumlu Yetenek Kazanımı Bağlılığı Uzmanımız vardır. Birbirimizi daha iyi anlamak için departmanlarda yaşar, tempomuzu beraber belirler, coşkumuzu sürdürürüz.

 

Yetenekler bize; Linkedin, Kariyer.net, Referanslı Başvuru, QR kod aracılığı ile ulaşır. Tüm kanallardan aylık ortalama 55.000 başvuru alırız. Belirli dönemlerde üniversite iş birlikleri yapar, moda perakendesine meraklı gençlerle Retail Academy çatısında buluşuruz. Dijital yetenekleri önemser, onları dahil edebileceğimiz programlar düzenleriz. Ideathon yapıp; merkez ofisimizde fikirlerin uçuşmasına imkan sağlarız.

 

Adaylarımızın kazanım süreçlerini dijital bir platform üzerinden takip ederiz. Mağazalarımızda ve Linkedin üzerinden paylaştığımız ilanlarımızda QR kod üzerinden başvuruları alırız. Adayımızın başvurusu sonrasındaki tüm iletişimi platform üzerinden ilerletiriz. Platform sayesinde sürecimizi uçtan uca dijitalleştirir ek olarak aday iletişimimize de oldukça dikkat ederiz.

Aylık ortalamada 150 Yeni Pentiyi aramıza katarız, yaz dönemlerinde ritim artar 400-500’e yakın ekip arkadaşımız ritmimize ortak olur.

 

Kazanım sürecimizi 4 aşamada ele alırız.

 

1. Aşama: Ritmi Duymaya Hazır Mısın?

Adaylarımızla ilk görüşmelerimiz yüz yüze veya online olur. İlk görüşme bizim kendimizi bolca anlattığımız, adaylarımızın ise kültürümüze olan merakını ve uyumunu gözlemlediğimiz görüşmelerimizdir. İlk görüşmelerimiz bazen direkt yöneticilerimiz, bazen ise Yetenek Kazanımı Ve Bağlılığı ekiplerimiz tarafından yürütülür.

Adaylarımıza görüşme deneyimini zenginleştirmek için hazırlamış olduğumuz kitapçığı iletiriz. Görüşmelerimizin sonunda kendimizi daha iyiye taşımak için “Mülakatın Nasıl Geçti Anketi” iletiriz. Dünden daha iyi olmak bizim kültürümüzün bir parçasıdır.

 

2. Aşama: Ritmi Bizimle Yukarıya Taşımak İster Misin?

İkinci aşamada; adaylarımız ile vizyonumuzu konuştuğumuz bir görüşme daha düzenleriz. Görüşmemizin ana sahibi direktörlerimiz veya c-level yöneticilerimiz olur. Bu aşamada rolden beklentilerimizi, o role atfedilen sorumlulukları, Penti’nin Pembe Gömleğini giymenin önemini anlatırız.

 

 

3. Aşama: Ritmin Yetkinlik Boyutu

Bu aşama görüşme yaptığımız pozisyona göre farklılık gösterebilir. Uzmanlık rollerimize aday yeteneklerimiz için envanter uygulaması, yönetsel rollere aday yeteneklerimiz için ise; iş tercihleri soru formu, assessment uygulaması yaparız.

Bolca yetkinliklerden konuşur adaylarımız için #Tambizegöre deriz.

 

 

4. Aşama : Final Ritmin Nasıl?

Bu aşamada ise; referans kontrollerini sağlarız. Gizliliğe ve kişisel verilerin korunmasına uygun hareket eder, kanunun bize gösterdiği ışık doğrultusunda ilerleriz.Adaylarımız için özel olarak hazırladığımız teklif mektubumuzu paylaşırız. Teklifimizi kabul eden adaylarımıza biraz da ofisimizden bahsederiz. Onlar için hazırladığımız Hoş geldin mailiglerini, sosyal mesafeli çalışma şekli mailinglerimizi paylaşırız.

 

İlk günlerinde biz hep yanlarında oluruz. Ama adaylarımız Pentili olmadan ilk arkadaşlarını da biz buluruz. Co-Pilotları hep yanlarında olur.

İnsana saygı İnsan Kaynaklarımızın temel değeridir. Görüşme sürecinde ve sonunda mutlaka süreç ile alakalı adımlarda bilgi veririz. Adaylarımızın bize istediği her an ulaşabilecekleri mail adreslerimizi ve telefon numaralarımızı paylaşırız.

 

 

İkinci kez kazandığımız Great Place to Work Türkiye'nin ardından 2021’de Great Place to Work Europe'ta da varız!

 

 

Şimdi, söz sende;

Cesaretin ve işine duyduğun tutkun ile ritmimize katılmaya hazır mısın?

 

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu