Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Takımımız

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Takımımız ile,

İş ilanlarından başlayarak, mülakat dilinin cinsiyetsizleştirilmesini hedefleyen bir mülakat iletişimi kılavuzu hazırlayarak, iş görüşmesi yapan tüm Pentililerle paylaştık. 2022 yılında, 280 Pentili yöneticiye Mülakat İletişimi Eğitimi verdik. Eğitimi almayan yöneticilerimize aday görüşmesi organize etmeyerek bu konudaki dilimizi değiştirmeyi zorunlu kıldık.
 
“Üstünü çiziyoruz!” kampanyası ile birlikte dilimize yerleşmiş ifade ve kalıpların üstünü çizdik ve dilimizden bu ifadeleri çıkartmayı hedefledik. Dilde Cinsiyet Eşitliği Sözlüğü hazırladık ve şirket geneliyle paylaştık. Bu sözlük ile üstünü çizdiğimiz kelime, ifade veya kalıpların elimizin altında dijital platformda kalması ve dönüp tekrar tekrar inceleyebilmemiz, iç ve dış iletişimimizde bize rehberlik etmesini kolaylaştırmayı hedefledik.
 
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimimizi oryantasyon programımıza ekledik. Ayrıca, yıl boyunca Toplumsal Cinsiyet Eşitliği farkındalığı yaratmak adına, Dilde Cinsiyet Ayrımcılığı, Şiddetle Mücadele Rehberi, Meme Kanseri Farkındalık Semineri gibi çeşitli rehberler, etkinlikler anketler ve testler düzenliyor, tematik blog yazıları paylaşıyoruz.

Ebeveynliği daha önce deneyimlemiş çalışma arkadaşlarımızın gönüllü olarak yürütmeye başlattıkları Ebeveyn Co-Pilot uygulamamız ile doğum izninde olan anne ve babaların izin dönüşlerinde işe adaptasyonlarını kolaylaştırıyoruz. 


Alanında başarılı kadınları konuk ediyor, kadın çalışanlarımıza ilham veriyoruz. 23 Nisan etkinliklerimizde, “Eşit Masallar” atölyeleriyle, çalışanlarımızın çocuklarını cinsiyet rollerinden arınmış, daha özgür masallarla tanıştırıyoruz.

MANİFESTOMUZ

Cinsiyet farklılığına dayalı ayrımcılık yapmayız!

Her Pentiliyi eşit birer birey olarak görürüz!

Kurumsal dilimizi toplumsal cinsiyet unsurlarına göre düzenleriz!

Ücretlendirme ve yan haklarda cinsiyet eşitliği gözetiriz!

Hep birlikte toplumsal cinsiyeti konuşuruz!

Birbirimizi davranışlarımızı düzenlemeye teşvik ederiz!


 

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu