Yetenek Projeleri

Penti’nin RitmİK dünyasında, sürekli gelişimi ve öğrenmeyi destekleriz.

Bu yolun vazgeçilmezi genç ve parlak zihinlerin, Penti’de müziklerini keşfetmeleri ve bu enerjik dünyanın ritmine ayak uydurabilmeleri için yetenek programlarına çok önem veririz.

Retail Challenge, Young Maestro, Genç Ritim ve Yankı isimlerindeki dört farklı yetenek gelişim programı ile hem Penti markasını yepyeni ruhlarla buluşturur, hem de hayat boyu öğrenmenin ilk adımlarına ismimizi yazarız.

Yeteneğin ritmini, Penti’nin ritmi ile harmanlayıp çıkan müzikte hep birlikte dans ederiz!

YOUNG MAESTRO

Genç yetenekleri, geleceğin Pentilileri olarak kazanmayı hedeflediğimiz, onlara işi, sektörü öğrettiğimiz ve onların enerjisini Penti'ye kattığımız staj programımız Young Maestro’dur.

Keşfedilmeyi bekleyen genç Pentilileri, İstanbul ve Ankara’daki üniversitelerin tekstil, endüstri, işletme mühendislikleri ile birlikte güzel sanatlar ve tasarım bölümlerinin öğrenci kulüpleri ve Kariyer.net ve Penti Linkedin sayfamız aracılığı ile buluruz.

2018 yılında, 18 üniversite ve 15 lise stajyeri ile programımızı zenginleştirdik. Pentili Young Maestrolar, çalışmalarının yanı sıra, üç farklı gelişim eğitimi almakta, CEO’muz başta olmak üzere, üst düzey yöneticiler ile söyleşilere katılma fırsatı bulmuşlardır.

GENÇ RİTİM

Perakende sektörünün Satın Alma, Kategori Yönetimi ve Stratejik Planlama alanlarında ihtiyaç duydukları genç yeteneklerin kazanımını hedeflemek amacıyla geliştirirdiğimiz yeni mezun işe alım projemizin ismi Genç Ritim’dir.

Altı aylık teori ve pratik eğitimlerinin ardından Genç Ritimler proje sunumları yapar ve ilgili bölümlerde çalışmalarına başlar.

Genç Ritim ile yeni mezunların globalde lider olmayı hedefleyen Penti’nin RitmİK kültürü ile tanışmaları ve kariyerlerindeki müziği Penti’de keşfetmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz.

YANKI

Her gün değişen günümüzün hızlı dünyasında, genç kuşağın marka algısını ve hayat görüşünü öğrenmek, yeni neslin beklentilerini daha iyi anlayabilmek ve onlardan da öğrenebilmek adına Penti’nin CEO ve üst düzey yöneticilerinin tecrübelerini üniversite öğrencilerine aktardığı yeni nesil mentee mentorlük programımızın ismi Yankı’dır.

Mentörlerin liderlik gelişimi yolculuklarına ve genç nesli daha yakından tanımalarına fayda sağlayan bu program ile üniversiteli öğrenciler de bir kurumu ve kültürünü anlama ve tanıma imkanı bulurlar.

RETAIL CHALLENGE

Retail Challenge Projesi, hem yeni mezunların hem sektör profesyonellerinin, mağazacılığı dijital ile buluşturmayı sağlayacak fikirlerini paylaştığı ve yarıştırdığı bir etkinliktir.

Penti yöneticilerinin de mentör olarak rol aldığı inovasyon odaklı Retail Challenge boyunca, üniversite öğrencileri, profesyoneller ve startuplar 8 kişilik takımlar oluşturarak 48 saat boyunca Penti Genel Merkez binası içinde fikirlerini geliştirir. Etkinlik sonunda dereceye giren üç başarılı proje ile, kazananlar para ödülüne hak kazanır.

Sektör içinde örneği ilk kez görülen Retail Challenge sayesinde hem yeteneklerin keşfini sağlarız hem de mağazacılığa büyük faydalar sağlayan dijital projeleri geliştiririrz. Parekendede ilklere imza atan bir marka olan Penti’de, rekabet gücümüzü sürekli gelişimden aldığımızı ispatladığımız Retail Challenge ile Toptalent.co’nun gençler arasında yaptığı oylama ile 2018’in en başarılı 100 projesi arasına girmeye hak kazanmaktan oldukça gururluyuz!

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu